пр ДБН ч8

 

13 ВИМОГИ ДО ОБ’ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ ТА КОНСТРУКТИВНИХ РІШЕНЬ

 

 

 

 

 

13.1 Прорізи або вікна виробничих приміщень, що відчиняються, які призначені для природного припливу повітря у теплий період року, слід розташовувати заввишки не більше ніж 1,8 м від підлоги або робочого майданчика до низу прорізу; для припливу повітря у холодний період року – заввишки не менше ніж 3,2 м.

 

У житлових, громадських та адміністративно-побутових будівлях слід передбачати кватирки, які відчиняються, фрамуги або інші пристрої для природного припливу зовнішнього повітря.

 

13.2 Для стулок, фрамуг або жалюзів у світлових прорізах виробничих та громадських будинків, які розташовані заввишки 2,2 м та більше від рівня підлоги або робочого майданчика, слід передбачати дистанційні та ручні прилади для відчинення, що розташовані у межах робочої або зони приміщення, яке обслуговується.

 

13.3 Стаціонарні сходи та площадки треба проектувати для обслуговування обладнання, арматури та приладів, які розташовані заввишки 1,8 м і більше від підлоги або рівня землі, згідно з нормативно-правовими актами з охорони праці.

 

Арматуру, прилади, вентиляційні та опалювальні агрегати, а також автономні кондиціонери допускається ремонтувати та обслуговувати з пересувних пристроїв за умови дотримання вимог, які встановлені нормативно-правовими актами з охорони праці.

 

13.4 Постійні робочі місця, що розташовані на відстані менше 3 м від зовнішніх дверей та 6 м від воріт, слід захищати перегородками або екранами від обдування холодним повітрям.

 

13.5 Огороджувальні будівельні конструкції приміщення для вентиляційного обладнання (окрім систем протидимної вентиляції), розташованого у межах протипожежного відсіку, що обслуговується, слід передбачати з класом вогнестійкості не менше REI 45, двері – з класом вогнестійкості не менше EI 30.

 

13.6 Огороджувальні будівельні конструкції приміщення для вентиляційного обладнання (окрім систем протидимної вентиляції), розташованого за межами протипожежного відсіку, що обслуговується, відповідно до 7.10.5, слід передбачати з класом вогнестійкості не менше REI 150, двері – з класом вогнестійкості не менше EI 60.

 

13.7 Будівельні конструкції приміщень для вентиляційного обладнання слід передбачати з урахуванням застосування в них грузопід’ємних машин згідно з 7.10.8. При цьому висота приміщень від відмітки чистої підлоги до низу стирчащих конструкцій перекрить повинна бути не менше 3 м. У приміщеннях та на робочих площах ширину проходу між стирчащими частинами обладнання, а також між обладнанням та будівельними конструкціями слід передбачати з урахуванням виконання монтажних та ремонтних робіт, але не менше 0,7 м. Відстань між обладнанням слід передбачати, забезпечуючи змогу демонтажу та подальшого монтажу окремих элементів обладнання з максимальними габаритами.

 

13.8 Для монтажа та демонтажа вентиляційного або холодильного обладнання (або заміни його частин) слід передбачати монтажні прорізи.

 

Контакты

тел.: (050) 769-43-72

тел.: (067) 499-51-74

тел.: (093) 258-52-66

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

.